W pierwszą sobotę wakacji odbył się tradycyjny zlot zabytkowych pojazdów na Placu pod Żyrafą. Klasyk Fest zgromadził rekordową liczbę uczestników i odwiedzających, a dla nas był okazją do spotkania byłych (i przyszłych) kursantów.

Stowarzyszenie Tyski Ruch Klasyków przyzwyczaiło Tyszan do corocznego tłumnego zlotu w pierwszy weekend wakacji. Tym razem jednak Plac pod Żyrafą i przestrzeń parku wyglądały wyjątkowo imponująco. Zapowiedzi skutecznie zmotywowały fanów wiekowych pojazdów do odwiedzenia tego największego weekendowego muzeum zabytków motoryzacji. Było w czym wybierać! Taka ilość samochodów „z żółtymi blachami” nie pojawiła się podczas żadnej wcześniejszej edycji.

Zlot odbył się, podobnie jak dwa lata wcześniej, pod hasłem „Bezpieczne wakacje”. Odwiedzający nasz namiot mieli okazję porozmawiać o bezpieczeństwie na drogach oraz doświadczyć dachowania pojazdu w kontrolowanych warunkach. Ten symulator, choć w pełni bezpieczny, mocno działa na wyobraźnię. Na terenie zlotu nie zabrakło również innych symulatorów, jak choćby symulatora zderzeń. Swoje umiejętności prezentowały jednostki ratowniczo – gaśnicze. Były też konkursy dla najmłodszych. To właśnie edukacja tej grupy uczestników wpłynie na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w przyszłości.

Dziękujemy za Waszą obecność, a Mariuszowi Skwarcowi, za zaproszenie. Cieszymy się, że jako jedyna szkoła nauki jazdy z Tychów, możemy w kolejnych latach zaczynać wakacje z Klasyk Festem. Jesteśmy pewni, że w kolejnych latach impreza będzie się dalej skutecznie rozwijać i gromadzić tłumy uczestników i gości.

Dzięki, że byliście z nami!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *