Przedświąteczny czas obfitował w wydarzenia, w których braliśmy udział. Konferencja Instruktorów Techniki Jazdy w Krakowie i warsztaty w Toruniu obfitowały w ciekawe wykłady i szkolenia praktyczne!

Kto nas zna, ten wie, że długo w miejscu usiedzieć nie potrafimy. Dlatego po wszystkich możliwych egzaminach, pojechaliśmy do Krakowa na I Ogólnopolską Konferencję Instruktorów Techniki Jazdy. Była to doskonała okazja do wymiany wzajemnych doświadczeń, rozmowy o przyszłości zawodu ITJ, a także wysłuchania ciekawych wykładów oraz oczywiście szkolenia na torze. Mieliśmy między innymi okazję zobaczyć jakie nowinki pomagają chronić dzieci w samochodzie – rodzaje fotelików i zabezpieczeń potrafią zaskoczyć. Dużo ciekawej wiedzy zdobyliśmy o oponach i obowiązkowych od 2015 roku czujnikach ciśnienia powietrza. Najwięcej radości przysporzyły nam jednak prezentacja i testy nakładek do driftu. Nie musimy chyba tłumaczyć dlaczego… Przy okazji spotkaliśmy starych znajomych, porozmawialiśmy o prowadzeniu szkoły i wymieniliśmy się wzajemnymi spostrzeżeniami. 🙂

Niedługo później pojechaliśmy na warsztaty dla instruktorów jazdy, które odbywały się w Toruniu. Tu wiele nas zaskoczyć nie mogło, ale nudno też nie było – zdecydowanie. Ciekawe warsztaty z psychologiem i coś, co doświadczeni instruktorzy lubią najbardziej, czyli płyta poślizgowa. To jedne z elementów, które najmocniej utkwiły nam w pamięci. Oprócz oczywiście pięknego Torunia i klasycznych toruńskich pierniczków. Niedługo kolejne podróże. Traffic nie osiada na laurach! 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *