Kurs na
automacie

kurs

Na automacie

Samochody z automatyczną skrzynią biegów stają się coraz popularniejsze. Można też zdawać nimi egzamin na prawo jazdy kat. B.

Kurs na prawo jazdy i egzamin na automacie wyglądają tak samo jak na samochodzie z manualną skrzynią biegów: trzeba opanować i wykonać te same zadania. W każdym momencie kursu, a nawet w trakcie jazd dodatkowych, można zmienić samochód szkoleniowy z automatu na manual.

Nauka jazdy na samochodzie z automatyczną skrzynią biegów jest prostsza, bo nie trzeba poświęcać uwagi na zmianę biegów i prawidłową pracę sprzęgłem, nie ma też obaw, że samochód zgaśnie. Można więc w pełni skupić się na sytuacji na drodze.
Dlatego szkolenie w ramach kursu prawa jazdy kat. B na samochodzie z automatyczną skrzynią biegów polecamy głównie osobom, którym opanowanie pracy sprzęgłem i skrzynią biegów sprawia problemy i zajmuje dużo czasu. Mogą się na nie zdecydować również Ci, którzy planują w przyszłości kupować samochody z automatyczną skrzynią biegów.

Egzamin na prawo jazdy kat. B na samochodzie z automatyczną skrzynią biegów zdaje się zawsze pojazdem ze szkoły jazdy. Po uzyskaniu wyniku pozytywnego w dokumencie prawa jazdy jest wpisane ograniczenie – można wyłącznie prowadzić samochody z automatyczną skrzynią. Gdyby ktoś jednak stwierdził, że chce prowadzić samochody również z manualną skrzynią, wówczas nie trzeba przechodzić drugiego kursu na prawo jazdy – wystarczy zdać egzamin państwowy praktyczny na samochodzie z manualną skrzynią i wyrobić nowy dokument prawa jazdy.