Za nami III edycja Klasyk Festu na Placu pod Żyrafą. Impreza zainicjowana przez Tyski Ruch Klasyków na stałe wpisała się w datę rozpoczęcia wakacji. Motto? „Bezpieczne wakacje” – i niech takie właśnie będą! Tegoroczne święto starych i zabytkowych pojazdów odbyło się w niedzielę, 23 czerwca. Niemal symbolicznie impreza odbywa się zawsze w pierwszy weekend wakacji. Jest jednocześnie hołdem dla klasycznych pojazdów oraz wydarzeniem edukacyjnym.

W tym roku pod tyską Żyrafę zjechało blisko 250 pojazdów, a przez całe popołudnie obejrzało je kilka tysięcy odwiedzających. To rekordowa ilość, co świadczy o stałym podnoszeniu rangi tego wydarzenia. Oprócz naprawdę pięknych zabytków motoryzacji, na placu pojawiły się grupy militarne, ratownicy WOPR (z bardzo pouczającym pokazem ratownictwa), a także służby ratunkowe. Te ostatnie zaprezentowały symulację zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i motocykla. To każdorazowo przyciąga tłumy i daje do myślenia.

Pod Żyrafą pojawili się również inni partnerzy, w tym my ze sporym stoiskiem. Furorę zrobił oczywiście symulator dachowania, a budującym były podsłuchane słowa jednego z uczestników: – Stary, ja już nigdy nie chcę dachować… – stwierdził do swojego kolegi. Symulator i edukacja przez zabawę nie są tylko zwracającymi uwagę gadżetami. Mają realną wartość edukacyjną dla młodych i trochę starszych ludzi.

Stanowisko Traffica odwiedzili tego popołudnia nasi przyjaciele, znajomi, dawni, obecni i przyszli kursanci. Była to wielka przyjemność dla nas. Dzięki za wizytę!

Na koniec natomiast dziękujemy Mariuszowi z Tyskiego Ruchu Klasyków za zaproszenie, a także Krzyśkowi z portalu 112 Tychy.pl oraz Inicjatywie Tyskiej za ogrom pracy włożony w ten ważny dla Tychów event. Widzimy się za rok!

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *