Samochody z automatyczną skrzynią biegów stają się coraz popularniejsze. Nie wszyscy jednak jeszcze wiedzą, że można zdawać egzamin na prawo jazdy na automacie. Jak przebiega kurs prawa jazdy na automacie, komu go polecamy i z jakimi wiąże się konsekwencjami?

Kurs na prawo jazdy i egzamin na automacie wygląda tak samo jak na samochodzie z manualną skrzynią biegów: trzeba opanować i wykonać te same zadania. W każdym momencie kursu, a nawet po zakończeniu podstawowego kursu prawa jazdy, czyli w trakcie jazd dodatkowych, można zmienić samochód szkoleniowy z automatu na manual. 

Nauka jazdy na samochodzie z automatyczną skrzynią biegów jest o tyle prostsza, że nie trzeba poświęcać uwagi na zmianę biegów i prawidłową pracę sprzęgłem, nie ma też obaw, że samochód zgaśnie. Można więc w pełni skupić się na sytuacji na drodze.

Dlatego szkolenie w ramach kursu prawa jazdy kat. B na samochodzie z automatyczną skrzynią biegów polecamy głównie osobom, którym opanowanie pracy sprzęgłem i skrzynią biegów sprawia problemy i zajmuje dużo czasu. Mogą się na nie zdecydować również Ci, którzy planują w przyszłości kupować samochody z automatyczną skrzynią biegów.

Egzamin na prawo jazdy kat. B na samochodzie z automatyczną skrzynią biegów zdaje się zawsze pojazdem ze szkoły jazdy. Po uzyskaniu wyniku pozytywnego w dokumencie prawa jazdy jest wpisane ograniczenie – można wyłącznie prowadzić samochody z automatyczną skrzynią. Gdyby ktoś jednak stwierdził, że chce prowadzić samochodu również z manualną skrzynią, wówczas nie trzeba przechodzić drugiego kursu na prawo jazdy – wystarczy zdać egzamin państwowy praktyczny na samochodzie z manualną skrzynią i wyrobić nowy dokument prawa jazdy.

Egzamin na prawo jazdy w Tychach można zdawać w WORD Katowice oddział terenowy w Tychach. Kandydaci na kierowców przyjeżdżający na egzamin samochodem OSK z automatyczną skrzynią biegów są tu mile widziani. Można więc swobodnie zdać egzamin na prawo jazdy w Tychach – mieście, w którym i my mamy swoją szkołę nauki jazdy. 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *