Kategoria B

czyli jak zostać samodzielnym kierowcą samochodu

Bazując na ponad 10-letnim doświadczeniu i pracy z setkami kursantów, znaleźliśmy najlepszy sposób na to, jak przygotować Cię do egzaminu państwowego oraz samodzielnej jazdy. Przedstawiamy propozycję drogi, która zaprowadzi Cię do upragnionego celu – zdobycia prawa jazdy. Wytyczne z rozporządzenia Ministra Infrastruktury wzbogaciliśmy o elementy, takie jak trening na symulatorze i system śledzenia postępów nauki. Szkolimy tak, by Twój kurs stał się maksymalnie efektywny.

Kurs prawa jazdy kat. B to Twoja przepustka do samodzielnej jazdy samochodem. Niezależnie od tego który pakiet wybierzesz, przejedziesz przez kilka etapów szkolenia.

 • 1. Kiedy możesz zacząć kurs na prawo jazdy kat. B?

  Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kurs możesz rozpocząć już 3 miesiące przed datą 18. urodzin, natomiast najwcześniej miesiąc przed 18-tką – jeśli posiadasz dowód osobisty lub paszport – możesz przystąpić do egzaminu państwowego.

 • 2. Zapisz się na kurs w Trafficu

  Zarezerwuj sobie miejsce na jednym z naszych kursów. Nasze biuro mieści się przy ul. Trzy Stawy 2A i jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 13:00 – 17:00. Zapisać możesz się również przez maila (biuro@traffictychy.pl) lub telefon +48 506 148 553.

  W Trafficu masz do wyboru różne tryby zajęć teoretycznych: popołudniowy, weekendowy i specjalne.

  Kurs popołudniowy odbywa się we wtorki i czwartki, przez 3 tygodnie (6 spotkań), zawsze od godz. 17:00. To idealna forma dla osób, które nie chcą lub nie mogą poświęcać weekendów na kurs i chcą go zrobić bez zbędnego pośpiechu.

  Kurs weekendowy rozpoczynamy w piątki o godz. 16:00. Następnie spotykamy się w 2 soboty i niedziele od godz. 10:00. Dzięki temu zajęcia teoretyczne możecie zaliczyć zaledwie w dwa kolejne weekendy. Jest to naprawdę ekspresowy kurs prawa jazdy.

  Kursy specjalne. W okresie ferii zimowych oraz wakacji letnich organizujemy kursy ekspresowe, które trwają 5 dni. Odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 14:30. Ich cena nie była i nigdy nie będzie wyższa od standardowego.

 • 3. Wyrób PKK – Profil Kandydata na Kierowcę.

  Profil Kandydata na Kierowcę jest dokumentem, który trzeba dostarczyć najpóźniej w dniu rozpoczęcia kursu. Wyrabia się go w Wydziale Komunikacji właściwym ze względu na miejsce zameldowania. Podczas rezerwacji miejsca na wybranym kursie udzielimy Ci szczegółowych informacji, jak wyrobić ten dokument w odpowiednim urzędzie.

 • 4. Zajęcia teoretyczne

  Czas trwania: 30 godzin lekcyjnych. Odbywają się w siedzibie naszej szkoły. Prowadzi je Marcin Fuśniak.

 • 5. Jazdy na symulatorze

  Trening z instruktorem, który wyjaśnia mechanizmy kierowania samochodem i wprawia przed pierwszą jazdą. Uczysz się ruszać i zatrzymywać pojazd, zmieniać biegi, poprawnie pracować pedałami i kierownicą. Na symulatorze nieodpłatnie można u nas ćwiczyć do woli! Im lepiej opanujesz podstawy jazdy na symulatorze, tym szybciej rozpoczniesz ćwiczenie trudniejszych manewrów w prawdziwym aucie.

 • 6. Test dopuszczający do jazd

  Chcemy, żebyś rozpoczął przygodę z samochodem możliwie dobrze przygotowany. Robimy klasówkę z przepisów ruchu drogowego jeszcze przed jazdami, bo wiemy, że nic tak nie mobilizuje do nauki (umawiamy na nią indywidualnie w dogodnym terminie, jest ona bezpłatna, ilość podejść jest nieograniczona). Jeśli na jazdach nie będziesz rozumiał jakiegoś zagadnienia przepisów ruchu drogowego, instruktor oczywiście wszystko Ci wyjaśni – po przeprowadzeniu testu dopuszczającego do jazd mamy jednak pewność, że na jazdach nie będziecie tracić czasu na kolejne „zajęcia teoretyczne”.

 • 7. Praktyka, czyli jazdy samochodem z instruktorem

  Umawiasz się na nie indywidualnie, a L-ka podjeżdża i odwozi Cię pod wskazane miejsce w Tychach. Dodatkowo przed jazdami otrzymujesz przypomnienie smsem. Jazdy odbywają się Toyotą Yaris zgodną z obecnymi standardami WORD. Uczysz się jeździć pod okiem doświadczonych instruktorów, którzy czuwają nad odpowiednim rozwojem Twoich umiejętności. Znają zadania egzaminacyjne, pokazują najtrudniejsze elementy jazdy i wyjaśniają zawiły język egzaminatorów. Ale to nie wszystko: u nas jeździsz po różnych trasach, również do miast ościennych. Swoje postępy śledzisz natomiast w specjalnie przygotowanym arkuszu. Chcemy, żebyś po odebraniu prawa jazdy mógł/mogła wsiąść do samochodu i być pełnoprawnym, umiejętnie prowadzącym kierowcą. W skrócie Pass & GO!

 • 8. Egzamin wewnętrzny teoretyczny

  Zgodnie z przepisami, trzeba go zdać po wyjeżdżeniu minimum 30 godzin jazd i ma się odbywać na takich samych zasadach jak w WORDzie. Dla naszych kursantów jest bezpłatny (w dowolnej ilości podejść). Najczęściej wymaga tylko przypomnienia wiedzy, która była potrzebna do zdania egzaminu dopuszczającego do jazd i jego zaliczenie nie sprawia żadnego problemu.

 • 9. Egzamin wewnętrzny praktyczny

  Godzinna jazda: polecenia wydawane językiem egzaminatorów WORD, zadania i trasy typowe dla egzaminu na prawo jazdy w Tychach. Po jego zakończeniu dokładna analiza i rozmowa o gotowości do zmierzenia się z egzaminem w WORDzie.

 • 10. Jazdy dodatkowe przed egzaminem

  Nawet najlepszy sportowiec robi rozgrzewkę przed zawodami, a najlepszy uczeń – powtórkę przed klasówką. Dlatego warto pomyśleć o jazdach dodatkowych przed samym egzaminem. Dla naszych kursantów mamy atrakcyjne rabaty ustalane indywidualnie.

 • 11. Egzaminy w WORD

  Po otrzymaniu kompletu dokumentów możesz umówić się na egzamin. Twój instruktor prowadzący – jeśli tylko sobie tego zażyczysz – pójdzie na egzamin praktyczny z Tobą! Potem tylko odebrać protokół zdanego egzaminu i dopełnić formalności w Wydziale Komunikacji. Voila!