Z wizytą u Czarka Lipskiego
26 czerwca, 2019
Dzień Bezpieczeństwa 2019
15 września, 2019

Za nami III edycja Klasyk Festu na Placu pod Żyrafą. Impreza zainicjowana przez Tyski Ruch Klasyków na stałe wpisała się w datę rozpoczęcia wakacji. Motto? „Bezpieczne wakacje” – i niech takie właśnie będą! Tegoroczne święto starych i zabytkowych pojazdów odbyło się w niedzielę, 23 czerwca. Niemal symbolicznie impreza odbywa się zawsze w pierwszy weekend wakacji. Jest jednocześnie hołdem dla klasycznych pojazdów oraz wydarzeniem edukacyjnym.

W tym roku pod tyską Żyrafę zjechało blisko 250 pojazdów, a przez całe popołudnie obejrzało je kilka tysięcy odwiedzających. To rekordowa ilość, co świadczy o stałym podnoszeniu rangi tego wydarzenia. Oprócz naprawdę pięknych zabytków motoryzacji, na placu pojawiły się grupy militarne, ratownicy WOPR (z bardzo pouczającym pokazem ratownictwa), a także służby ratunkowe. Te ostatnie zaprezentowały symulację zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i motocykla. To każdorazowo przyciąga tłumy i daje do myślenia.

Pod Żyrafą pojawili się również inni partnerzy, w tym my ze sporym stoiskiem. Furorę zrobił oczywiście symulator dachowania, a budującym były podsłuchane słowa jednego z uczestników: – Stary, ja już nigdy nie chcę dachować… – stwierdził do swojego kolegi. Symulator i edukacja przez zabawę nie są tylko zwracającymi uwagę gadżetami. Mają realną wartość edukacyjną dla młodych i trochę starszych ludzi.

Stanowisko Traffica odwiedzili tego popołudnia nasi przyjaciele, znajomi, dawni, obecni i przyszli kursanci. Była to wielka przyjemność dla nas. Dzięki za wizytę!

Na koniec natomiast dziękujemy Mariuszowi z Tyskiego Ruchu Klasyków za zaproszenie, a także Krzyśkowi z portalu 112 Tychy.pl oraz Inicjatywie Tyskiej za ogrom pracy włożony w ten ważny dla Tychów event. Widzimy się za rok!