Jak zdać egzamin za pierwszym podejściem?

Samochód OSK na egzaminie w WORD Tychy.
Wypożyczenie samochodu szkoły jazdy na egzamin – czy to ma sens?
13 września, 2022
kurs na prawo jazdy jesienią
Dlaczego wybrać kurs prawa jazdy jesienią lub zimą?
13 listopada, 2022

Egzamin na prawo jazdy nie jest łatwy, ale można go zdać za pierwszym podejściem. I mamy na to mnóstwo przykładów. Znamy też kilka sposobów na to, jak sobie ten egzamin ułatwić.

Przede wszystkim, trzeba dobrze zdawać sobie sprawę z tego, co nas na tym egzaminie może spotkać: na kursie prawa jazdy w Trafficu już na wykładach dokładnie omawiamy protokół egzaminacyjny, a na jazdach instruktorzy ćwiczą z kursantami każde zadanie. Egzamin wewnętrzny stanowi próbę generalną – to moment, kiedy kursant przekonuje się, czy jest już gotowy do egzaminu praktycznego, czy powinien jeszcze jakieś elementy swojej jazdy doszlifować.
Mamy też kilka tipów na to, jak oswoić egzaminacyjny stres – trzeba wyeliminować z egzaminu możliwe wszystko, co będzie dla kursantów nieznane.

Dlatego w Trafficu regularnie wynajmujemy plac manewrowy od ośrodka egzaminowania i ćwiczymy na nim z kursantami. Wypożyczamy też nasze samochodu na egzamin na prawo jazdy, żeby nasi kursanci mogli zdawać na pojeździe, który dobrze znają.